कामना फिल्म अवार्डस् २०७४ को मनोनय सूचिविधाः

सर्वोत्कृष्ट चलचित्र

-छक्का पञ्जा

-डाईङ क्यान्डल

-गाजलु

-जात्रा

-के म तिम्रो होइन र

विधाः सर्वोत्कृष्ट निर्देशक

सुवर्ण थापा – बाटो मुनिको फूल २
दिपेन्द्र के खनाल – चपलि हाइट २
हेमराज बिसी – गाजलु
आकाश अधिकारी – के म तिम्रो होइन र
निश्चल बस्नेत – लुट २

विधाः सर्वोत्कृष्ट अभिनेता

दयाहाङ राई – विर विक्रम
अनमोल केसी – गाजलु
विपीन कार्की – जात्रा
निखिल उप्रेती – निर्भय
सौगात मल्ल – शब्द

विधाः सर्वोत्कृष्ट अभिनेतृ

प्रियंका कार्की – छक्का पञ्जा
सृजना सुब्बा – डाइङ क्यान्डल
वर्षा राउत – जात्रा
केकी अधिकारी – लभ
सासानीता ढुंगाना – निर्भय

विधाः सर्वोत्कृष्ट सहअभिनेता

टिका पहाडी – बाटो मुनिको फूल २
जितु नेपाल – छक्का पञ्जा
शिवहरी पौडेल – छक्का पञ्जा
गौरव पहाडी – गाजलु
रविन्द्र बानियाँ – जात्रा

विधाः सर्वोत्कृष्ट सहअभिनेतृ

सुभद्रा अधिकारी – बाटो मुनिको फुल २
वर्षा राउत – छक्का पञ्जा
मेनुका प्रधान – गाजलु
गौरी मल्ल – होमवर्क
सविना गोपाली – के म तिम्रो होइन र

विधाः सर्वोत्कृष्ट खलपात्र

ध्रुव कोईराला – बाजिगर
अर्पण थापा – विर विक्रम
दीपकराज गिरी – छक्का पञ्जा
कमलमणि नेपाल – जात्रा
कामेश्वर चौरासिया – पलास

विधाः सर्वोत्कृष्ट हास्य कलाकार

केदार घिमिरे – छक्का पञ्जा
रविन्द्र झा – जात्रा
दयाहाङ राई – लुट २
सलोन बस्नेत – गाजलु
बुद्धि तामाङ – छक्का पञ्जा

विधाः सर्वोत्कृष्ट नवनिर्देशक

दीपाश्री निरौला – छक्का पञ्जा
नरेश कुमार केसी – डाइङ क्यान्डल
प्रदीप भट्टराई – जात्रा
रोज राणा – जय परशुराम
सन्तोष सिवाकोटी – शब्द

विधाः सर्वोत्कृष्ट नवअभिनेता

सुगम गुरागाईं – ब्रासलेट
आयुषमान देशराज श्रेष्ठ – चपलि हाइट २
आर्यन अधिकारी – के म तिम्रो होइन र
पृथ्वीराज प्रसार्इं – किस्मत २
सञ्जय गुप्ता – सफर

विधाः सर्वोत्कृष्ट नवअभिनेत्री

दीया पुन – विर विक्रम
सृष्टि श्रेष्ठ – गाजलु
नम्रता श्रेष्ठ – गाँठो
मरिष्का पोखरेल – के म तिम्रो होइन र
कमली वाइबा लामा – शब्द

विधाः सर्वोत्कृष्ट बालकलाकार

लाक्पा सिंघे तामाङ – डाइङ क्यान्डल
अरविन्द खड्का – जात्रा
अंग्रकित खड्का – लुट २
प्रसिद्धि भट्टराई – निर्भय
अनुभव रेग्मी – शब्द

विधा : कथा

यश कुमार – बाटो मुनिको फूल २
दीपकराज गिरी – छक्का पञ्जा
नरेशकुमार केसी – डाइङ क्यान्डल
हेमराज विसी – गाजलु
शिवम अधिकारी – होमवर्क

विधा : पटकथा

यश कुमार – बाटो मुनिको फुल २
दीपकराज गिरी – छक्का पञ्जा
नरेशकुमार केसी – डाइङ क्यान्डल
हेमराज विसी – गाजलु
प्रदीप भट्टराई – जात्रा

विधा : संवाद

यश कुमार – बाटो मुनिको फुल २
दीपकराज गिरी/केदार घिमिरे/जितु नेपाल – छक्का पञ्जा
हेमराज बिसी – गाजलु
प्रदीप भट्टराई – जात्रा
यम थापा – शब्द

विधाः सर्वोत्कृष्ट गीतकार

सुरेश प्राञ्जली – बाटो मुनिको फुल २
नरुने आँखा- अर्जुन पोखरेल – किस्मत २
यी आँखा लैजाउ-दयाराम पाण्डे – पलास
तिमी साथमाडा. कृष्णहरी बराल – शब्द/हरपलउत्तम भौकाजी – सफर/प्रियतमा

विधाः सर्वोत्कृष्ट संगीत

कारतारा प्रकाश लिम्बु – विर विक्रम/हारें हारें
राजनराज शिवाकोटी – छक्का पञ्जा/पूर्व पश्चिम रेल
कालिप्रसाद बासकोटा – लुट २/ठमेल बजार
अर्जुन पोखरेल – निर्भय/यो दुनिया
बसन्त सापकोटा – राधा/छपक्कै

विधाः सर्वोत्कृष्ट पाश्र्व गायक

ताराप्रकाश लिम्बु – विर विक्रम/हारे हारे
राजनराज शिवाकोटी – छक्का पञ्जा/पूर्व पश्चिम रेल
कृष्ण काफ्ले – छक्का पञ्जा/सुन न चम्पा
प्रताप दास – के म तिम्रो होइन र
पागलयुवराज चौलागाईं – पलास/तिमी साथमा
स्वरुपराज आचार्य – शब्द/हरपल
विधाः सर्वोत्कृष्ट पाश्र्व गायिका
जलजला परियार – बाटो मुनीको फुल २/केही कदम
मिलन अमात्य – हाउ फन्नी/यो के हो
अञ्जु पन्त – किस्मत २/यी आँखा लैजाउ
मिना निरौला – लुट २/ठमेल बजार
मेलिना राई – राधा/छपक्कै
विधाः सर्वोत्कृष्ट नृत्य निर्देशन

कविराज गहतराज – छक्का पञ्जा/पूर्र्व पश्चिम रेल
रामजी लामिछाने – किङ/अधुरो
कविराज गहतराज – किस्मत २/तिम्रो पिक्चर हिट
विक्रम स्वार – लुट २/ठमेल बजार
कविराज गहतराज – राधा/छपक्कै

विधा : पश्र्व संगीत

डिजे एलएक्स – बाटो मुनिको फुल २
सुजिल कर्मचार्य – छक्का पञ्जा
एलिष कार्की – लुट २
रोहित शाक्य-शैलेश श्रेष्ठ – जात्राएलिश कार्की – के म तिम्रो होइन र

विधाः सर्वोत्कृष्ट द्वन्द्व निर्देशन

चन्द्र पन्त – जय परशुरामहिमाल केसी – के म तिम्रो होइन र रोशन श्रेष्ठ – किङचन्द्र पन्त – किस्मत २राजकुमार उप्रेती – लुट २

विधाः छायांकनपुरुषोत्तम प्रधान – छक्का पञ्जानिरज कँडेल – चपलि हाइट २रविन आचार्य – डाइङ

क्यान्डलशैलेन्द्र डि कार्की – गाजलुपुरुषोत्तम प्रधान – लुट २शिव ढकाल – शब्द

विधा : सम्पादनविपीन मल्ल – छक्का पञ्जाभुपेन्द्र अधिकारी – डाइङ क्यान्डलसुरेन्द्र पौडेल – गाजलुमित्र डि गुरुङ – जात्रासुरेन्द्र पौडेल – लुट २विधा – श्रृंगार सरोज बुढाथोकी – डाइङ क्यान्डलसरोज बुढाथोकी – गाजलुशिवराम केसी – जात्राईश्वर श्रेष्ठ – के म तिम्रो होइन र अमृत मरहठ्ठा – लुट २

विधा : ध्वनी मिश्रणउत्तम न्यौपाने – गाजलुसुनयमान श्रेष्ठ – छक्का पञ्जाउत्तम न्यौपाने – चपलि हाईट २मनोज राजभण्डारी – जात्राएलिश कार्की – के म तिम्रो होइन र

विधाः लक्स पपुलर च्वाइस अवार्डवर्षा राउतकेकी अधिकारीप्रियंका कार्कीऋचा शर्मासृष्टि श्रेष्ठ

LEAVE A REPLY